Marmury Przyłęk - strona nieoficjalna

Raniżovia Raniżów 3:3 Piast Wadowice Górne
Błękitni Siedlanka 4:5 Smoczanka Mielec
Atut Podborze 0:1 Marmury Przyłęk

Czy Marmury Przyłęk mają szanse na utrzymanie w A-klasie?

Zmiany w PZPN Rzeszów

Rewolucyjne zmiany w Podkarpackim ZPN

We wtorek 28.06.2011 r. odbyło się 27 posiedzenie Zarządu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Podjęto na nim kilka bezprecedensowych uchwał.

Działanie Zarządu z prezesem Kazimierzem Greniem na czele w sposób szczególny ma na celu dobro klubów. Stąd wzięły się pomysły tych reformatorskich przemian.

Najważniejszą zmianą było wprowadzenie licencji dla sędziów. Niesie to za sobą wiele spektakularnych korzyści.

Organizacja sędziowska poprzez opłaty licencyjne pozyska środki na opłacenie obserwatorów do obsługi meczy ligowych. Na wskutek tego budżety klubów będą zwolnione z tego obowiązku. Jest to wymierna korzyść dla kilkuset klubów Podkarpacia. Są jeszcze inne dobre strony tego rozwiązania. Kolegium Sędziów będzie miało własne środki finansowe na szkolenia arbitrów, poza tym kto jak nie Kolegium wie najlepiej kogo, gdzie i ile razy trzeba obserwować, by poziom sędziowania na Podkarpaciu stale wzrastał. Wprowadzenie licencji i skumulowanie środków finansowych w kompetentnych rękach będzie temu z pewnością służyć.

Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem jest wprowadzenie oświadczeń o zdolności do gry, składanych przez samych zawodników lub prawnych opiekunów.

Wprowadzenie tej uchwały obowiązek badań lekarskich przerzuca na samych zainteresowanych swoim stanem zdrowia , czyli zawodników. Jest to zgodne z wszelkimi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Kluby tak jak do tej pory będą desygnować do gry tylko zawodników zdrowych, ale z sędziów ściąga się obowiązek przedmeczowej kontroli kart zdrowia. To rozwiązanie uproszcza całą procedurę.

Kolejną wprowadzoną uchwałą, było zwiększenie liczby zmian zawodników w meczu drużyn seniorskich do 5 graczy.

Uchwała ta spowoduje, iż większa ilość zawodników będzie mogła brać czynny udział w zawodach sportowych. Licznych pozytywów tego rozwiązania nie trzeba chyba szerzej rozwijać.

Uchwała, ograniczająca wymaganą liczbę drużyn młodzieżowych w klubach ligi okręgowej do jednej, powstała z potrzeby chwili. Władze Podkarpackiego ZPN uchwalając tę zmianę kierowały się niżem demograficznym, jaki obecnie ma miejsce w tym regionie Polski. Utrzymywanie dwóch zespołów byłoby sztucznym, oderwanym od życia zabiegiem. Taka argumentacja przyświecała prezesowi Greniowi i pozostałym członkom zarządu.

Zwolniono warunkowo jeszcze na kolejny sezon rozgrywkowy, wymóg posiadania licencji trenerskich przez szkoleniowców prowadzących drużyny B i C klasowe. To również jest konsekwencja słuchania uwag i opinii prezesów z małych, ale ważnych z tytułu pracy środowiskowej klubów Podkarpacia.

Odczytano też pismo skierowane do władz PZPN, w którym czytamy, iż prezes Greń i Zarząd jest przeciwny zamierzeniu wprowadzania dodatkowych opłat za zawodników. Uwagi te jednak przez prezesa PZPN G. Lato nie zostały uwzględnione.

To kilka z kilkunastu podjętych uchwał i zmian w regulaminach rozgrywek. Cieszyć musi tendencja w działaniu jaką obserwujemy od dłuższego czasu. Każde wprowadzane rozwiązanie ma na celu wymierne oszczędności finansowe dla podkarpackich klubów, usprawnienia organizacyjne i poprzez to podnoszenie poziomu sportowego piłki nożnej.

Atut PodborzeMarmury Przyłęk
Atut Podborze 0:1 Marmury Przyłęk
2016-11-20, 11:00:00
    relacja »

Tuszymka Tuszyma - Marmury Przyłęk
Atut Podborze - Smoczanka Mielec
Błękitni Siedlanka - Piast Wadowice Górne
Raniżovia Raniżów - Złotniczanka Złotniki
Dromader Chrząstów - Barka Breń Osuchowski
KS Dzikowiec - Kolorado Wola Chorzelowska
Jamnica Dulcza Wielka - Pitmark Jaślany

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.